Apple MacBook Air 13 inç M1 macOS Taşınabilir Bilgisayar

Sadece %1 kaldı
SKU
50167725
En düşük ₺27.849,00 Normal fiyat ₺34.999,00
Taksit Seçenekleri
Hızlı ve güvenli teslimat Hafta sonu hariç, tüm siparişler ertesi gün kargoda. 1 adet üzeri alımlarda Gürgençler iptal etme hakkını saklı tutar.
Sku : 194252056325
Apple Macbook Air M1 Çip 8GB 256GB macOS 13inç QHD Taşınabilir Bilgisayar Uzay Grisi MGN63TU/A
Ürün hakkında daha fazla bilgi edinin
Değiş Tokuş
Elinizde değiştirmek
istediğiniz bir Cihaz var mı?
Geri alım kampanyası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Ürün Bilgileri

Genel Bakış

Hayal gücünüz kadar güçlü.
En ince ve en hafif dizüstü bilgisayarımız, Apple M1 çip sayesinde tamamen yenilendi. 3,5 kata kadar daha hızlı CPU. 5 kata kadar daha hızlı GPU. En gelişmiş Neural Engine birimimiz sayesinde 9 kata kadar daha hızlı yapay öğrenme performansı. MacBook Air’de şimdiye kadar sunulan en uzun pil ömrü. Ve sessiz, fansız tasarım. Bu güç sizinle her yere gitmeye hazır.

Küçücük bir çip. Kocaman bir adım.
Karşınızda Mac için özel olarak tasarladığımız ilk çipimiz. Apple M1 system on a chip (SoC) teknolojisi; CPU, GPU, Neural Engine, G/Ç ve çok daha fazlasını küçücük tek bir çipe entegre ediyor. Ve bu çipe tam 16 milyar transistör sığıyor. Olağanüstü performansa, özel teknolojilere ve sektör lideri güç verimliliğine1 sahip M1, Mac’i sadece bir adım ileriye değil, yepyeni bir seviyeye taşıyor.

8 çekirdekli CPU Çok çalışır. Çok az harcar.
M1 çipte bugüne kadar geliştirdiğimiz en hızlı CPU bulunuyor. Bu işlemci hızı sayesinde MacBook Air profesyonel kalitede düzenleme işlemleri ve aksiyon dolu oyunlar gibi oldukça ağır görevlerin üstesinden gelebiliyor. M1 çipteki 8 çekirdekli CPU önceki nesle göre 3,5 kata kadar daha hızlı.2 Üstelik yüksek performans çekirdeklerini, günlük işleri on kat daha az güç harcayarak yapabilen verimlilik çekirdekleriyle dengeliyor.

8 çekirdekli GPU Oyunu ciddiye alır. Harikalar yaratır.
5 kata kadar daha hızlı grafik performansı sağlar.

Pil Ömrü
Macbook air 18 saate kadar pil ömrü demek, şarj etmeden 6 saat daha fazla kullanmak demek.

Yapay öğrenme
16 çekirdekli Neural Engine ile 9 kata kadar daha hızlı.14 Çok iddialı. MacBook Air’deki uygulamalar, fotoğraflar üzerinde profesyonel düzeyde otomatik rötuşlama veya sihirli değnek ve ses filtresi gibi akıllı araçları kullanırken daha hassas otomatik algılama gibi özellikler ve çok daha fazlası için yapay öğrenmeden yararlanabiliyor. Bu yalnızca zekanın gücü değil, aynı zamanda kapsamlı yapay öğrenme teknolojilerinin de gücü.

macOS Monterey’in gücünü M1 farkıyla keşfedin.
macOS Monterey, M1 çipin tüm potansiyelini açığa çıkarıyor. Çalışmanın ve eğlenmenin yepyeni yollarıyla bambaşka bir Mac deneyimi sizi bekliyor. FaceTime ve Mesajlar’ı kullanarak bağlantı kurmanın, paylaşmanın ve yaratıcılığınızı göstermenin benzersiz yollarını keşfedin. Gelişmiş tasarımıyla dünyanın en hızlı tarayıcısı olan Safari’de internetin keyfini çıkarın.15 Evrensel Denetim özelliğiyle Mac’inizde ve diğer Apple aygıtlarınızda aynı anda çalışın.16 Üstelik macOS Monterey, sektör lideri gizlilik özelliklerine ve sınıfındaki en iyi güvenlik düzeyine sahip.

Hız ve duyarlılık
M1 çip ve macOS Monterey birlikte çalışarak tüm sistemi daha hızlı hale getiriyor. MacBook Air uyku modundan anında çıkıyor. Fotoğraflara göz atmak veya Safari’de gezinmek gibi günlük işler hız kazanıyor. Üstelik yüksek performans gerektiren uygulamalarınız ihtiyaç duydukları güce kavuşuyor.

Daha güçlü.Daha uyanık.
Bugüne kadarki en büyük uygulama koleksiyonu
Şimdi, M1 için geliştirilen güçlü uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz. Rosetta 2 sayesinde, önceden kullandığınız tüm uygulamalarınız çalışmaya devam ediyor. Ve ilk defa, en sevdiğiniz iPhone ve iPad uygulamalarınızı da doğrudan macOS Monterey üzerinde kullanabiliyorsunuz. Böylece Mac’te şimdiye kadarki en geniş uygulama koleksiyonuna erişebiliyorsunuz.

Birleşik bellek
Her şeyi yapabilen bu dizüstü bilgisayar, inanılmazı başarabilen bir bellekle donatıldı. M1 çipte 16 GB’a kadar kapasiteye sahip süper hızlı birleşik bellek bulunuyor. Yüksek bant genişlikli ve düşük gecikmeli tek bir bellek havuzu, uygulamaların CPU, GPU ve Neural Engine arasında verimli bir şekilde veri paylaşmasına olanak veriyor. Böylece yaptığınız her şey çok daha hızlı ve akıcı hale geliyor.


Öne Çıkan Özellikler

Retina ekran Gerçek olamayacak kadar gerçekçi renkler.
2560 x 1600 çözünürlüğe sahip muhteşem 13.3 inç Retina ekranda görüntüler inanılmaz bir ayrıntı ve gerçekçilik seviyesine yükseliyor. Metinler son derece net görünüyor. Renkler çok daha canlı hale geliyor. Ve kasanın kenarlarına kadar uzanan cam sayesinde, büyüleyici görüntülere odaklanmanızın önünde hiçbir engel kalmıyor.

P3 geniş renk yelpazesi
Daha geniş bir renk yelpazesi.
sRGB’ye göre %25 daha fazla renk sunar.

True Tone teknolojisi
Göz yormayan, göz alıcı güzellik. MacBook Air, ekranın beyaz noktasını ortamınızın renk sıcaklığına göre otomatik bir biçimde ayarlayarak daha doğal bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Kamera ve mikrofonlar Sahne sizin.
M1 çipteki görüntü sinyali işlemcisi tüm FaceTime görüşmelerinde ve görüntülü toplantılarda harika görünmenize yardımcı oluyor. Üç yerleşik mikrofon ise telefon görüşmelerinde, not dikte ederken veya Siri’ye hava durumunu sorarken söylediklerinizin net bir şekilde anlaşılmasını sağlıyor.

FaceTime HD kamera
Daha net ve canlı görüntüler. Gölgeli ve ışıklı alanlarda daha fazla ayrıntı. Ve beyaz dengesini ve pozlamayı ayarlayarak cilt tonlarının daha da doğal görünmesini sağlamak için Neural Engine’dan yararlanan yüz tanıma özelliği.

Üçlü mikrofon dizilimi
Etrafınızdaki seslere değil, yalnızca size odaklanır.

Magic Keyboard Eliniz çabuk alışacak.
Olağanüstü bir yazma deneyiminin yanında bambaşka özellikler de sunan bir klavye. Tek kelimeyle büyüleyici. Önceden programlanmış yeni kestirmeler sayesinde kullanışlı özelliklere daha da kolay erişin. Siri’den yardım alın, klavye dilleri arasında geçiş yapın, yanıt yazarken en sevdiğiniz emoji’yi kullanın veya aradığınız belgeyi Spotlight ile bulun. Tek dokunuşla yapabileceğiniz pek çok şey var. Üstelik ortam ışığı sensörlü ve arkadan aydınlatmalı tuşlar loş ışıkta yazmanızı kolaylaştırıyor.

Force Touch trackpad
Bolca alana sahip hassas kontrol. Kaydırın, kıstırın, yakınlaştırın, uzaklaştırın.

Touch ID
MacBook Air’in kilidini açmak
veya kapatmak için tek bir dokunuş yeterli. Parmak izinizi kullanarak film kiralayabiliyor, uygulama satın alabiliyor ve güvenli belgeler veya sistem ayarları gibi yerlere tekrar parola girmek zorunda kalmadan erişebiliyorsunuz.

Mac’inizin kilidini açın
Parola korumalı belgeleri açın
Apple TV uygulamasındaniçerik satın alın Wi-Fi 6
Yeni nesil Wi-Fi şimdi daha hızlı. Üstelik ağa katılan aygıt sayısı artsa bile MacBook Air’inizin bağlantısının güçlü kalmasını sağlıyor.
Wi-Fi 6 ile 1.2 Gbps’ye kadar aktarım hızı Thunderbolt / USB 4
Ultra yüksek bant genişliği, olağanüstü çok yönlülükle buluşuyor. Thunderbolt, tek bir bağlantı noktasından veri aktarımı, şarj ve video çıkışı imkanı sunuyor. Ve MacBook Air’de iki adet Thunderbolt bağlantı noktası bulunuyor.

Şarj
6K Harici ekran
40 Gbps’ye kadar veri aktarımı
Aygıtlarınızla bağlantı


Kutunun İçindekiler

MacBook Air
30 W USB-C Güç Adaptörü
USB-C Şarj Kablosu (2 m)


Teknik Özellikler

Yükseklik:0,41 - 1,61 cm
Genişlik:30,41 cm
Derinlik:21,24 cm
Ağırlık:1,29 kg

Ekran
Retina ekran IPS teknolojisine sahip 13.3 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı ekran; milyonlarca renk desteği ve inç başına 227 piksel yoğunlukta 2560 x 1600 özgün çözünürlük Desteklenen ölçekli çözünürlükler: 1680 x 1050
1440 x 900
1024 x 640
400 nit parlaklık Geniş renk yelpazesi (P3) True Tone teknolojisi

Çip
Apple M1 çip
4 adet performans çekirdeğine ve 4 adet verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli CPU
7 çekirdekli GPU
16 çekirdekli Neural Engine Apple M1 çip
4 adet performans çekirdeğine ve 4 adet verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli CPU
8 çekirdekli GPU
16 çekirdekli Neural Engine

Pil ve Güç Wireless bağlantıyla 15 saate kadar internette gezinme
Apple TV uygulamasından 18 saate kadar film izleme
49.9 watt-saatlik yerleşik lityum polimer pil
30 W USB-C Güç Adaptörü
Genişletme Seçenekleri İki adet Thunderbolt/USB 4 bağlantı noktası aracılığıyla aşağıdakileri destekler: Şarj DisplayPort Thunderbolt 3 (40 Gbps’ye kadar) USB 4 (40 Gbps’ye kadar) 2. nesil USB 3.1 (10 Gbps’ye kadar)

Depolama 256 GB SSD
Yapılandırma seçeneği:
512 GB, 1 TB veya 2 TB

Klavye ve Trackpad Aşağıdaki özelliklere sahip, arkadan aydınlatmalı Magic Keyboard: 12 adet işlev tuşu ve ters döndürülmüş T biçiminde 4 adet ok tuşu dahil 78 (ABD) veya 79 (ISO) tuş Ortam ışığı sensörü Hassas imleç kontrolü ve kuvvet algılama özelliklerine sahip Force Touch trackpad; kuvvetli tıklama hareketine, hızlı kaydırmaya, kuvvete duyarlı çizim işlemine ve Multi-Touch hareketlerine olanak verir

Wireless
Wi-Fi 802.11ax Wi-Fi 6 wireless ağı
IEEE 802.11a/b/g/n/ac ile uyumluluk
Bluetooth Bluetooth 5.0 wireless bağlantı teknolojisi