Güvenli Ödeme Sistemi

Şifreleme Yöntemimiz ile Hesap Bilgileriniz Güvence Altında

İnternet üzerinden yapılan bilgi alışverişleri istenildiği takdirde ele geçirilebilmektedir. Özellikle maddi değeri yüksek olan ve kullanılabilecek olan bilgilerin ele geçirilmesi ise ciddi sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Son yıllarda ise bahsetmiş olduğumuz bu ciddi sıkıntılar oldukça fazla sayıda baş göstermiştir. İşte bunun önüne geçebilmek için uluslar arası geçerliliği olan şifreleme sistemleri yapılmıştır.

Genel olarak önemli bilgilerin transferlerinin gerçekleştirildiği sitelerde kullanılmaktadır. En çok kullanıldığı alan ise e-ticaret ya da e-tahsilat sitelerinin ödeme sayfalarıdır. Çünkü bu ödeme sayfalarında bankaya müşterilerin kredi kartı bilgileri transfer edilmektedir. Kullanıcı ilgili sayfada kredi kartı bilgisini yazarken sistem onu şifreleyerek okumakta ve bankaya bu şifreli halinde göndermektedir. Banka da bu şifreleme sistemini okuyarak çekimin yapılmasını sağlamaktadır.

Bir sitede 128 bit SSL kullanılıp kullanılmadığı oldukça kolay bir şekilde anlaşılmaktadır. SSL kullanılan sayfaya giriş yaptığınızda hemen sol üst kısımda adres yazdığınız alanın başı HTTP‘den ayrılarak HTTPS olmaktadır. HTTPS‘nin anlamı Güvenli İnternet Ağ Protokolüdür.